top of page

Odbojkaši Rijeke opravdali ulogu favorita u susjedskom derbiju i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu

Portal Novi list

12. ožujak 2022 18:44

Vid Čargonja/M. LEVAK

Rovinjani su, kako to često biva u nadmudrivanju susjeda, skupo prodali svoju kažu i natjerali Riječane da barem u pojedinim periodima utakmice pruže maksimalan angažman

RIJEKA – ROVINJA 3:0

RIJEKA Utakmica 19. kola Superlige odbojkaša: Rijeka – Rovinj 3:0 (25:22, 25:15, 25:22). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Tajana Kramar Šandl i Dominik Raca.

RIJEKA: Pavlović, Banović, Markovski (L), Mičetić, Babić, Žeželić, Banko (L), Stanić, Dukić, Čargonja, Maglica, Lasić.

ROVINJ: Despotović, Janko, Poropat, Džeba, Pamić (L), Fatorić, Matijević, Hinić, Preden, Degrassi.

Točno 76 minuta čiste igre trebalo je odbojkašima Rijeke da opravdaju ulogu favorita u susjedskom derbiju i upišu četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Rovinjani su, kako to često biva u nadmudrivanju susjeda, skupo prodali svoju kažu i natjerali Riječane da barem u pojedinim periodima utakmice pruže maksimalan angažman kako bi u konačnici ipak stigli do željenih bodova. Iznimka je tek drugi set u kojem su domaći nešto lakše slomili otpor gostiju.

U prvom setu rezultat se lomio do posljednjeg izjednačenja 15:15. Nakon toga set je počeo lagano kliziti na riječku stranu. U trećem setu uporni gosti su držali priključak do 20:19 i 22:20 kada je trener Velimir Liverić pozvao minutu odmora i primirio ekipu za završne zaveslaje prema pobjedi. Sandro Dukić je s dva poena osigurao dvije meč lopte. Prvu je unatoč trojnom bloku iskoristio Vid Čargonja za novo slavlje riječkog sastava.