top of page

Odbojkaši Rijeke nisu uspjeli ostvariti i šestu uzastopnu pobjedu, presudilo iskustvo Varaždinaca

Ivan Volarić

26. ožujak 2022 18:56

Goran Marković u riječkom bloku/Foto M. LEVAK

Rijeka – Varaždin 1:3

RIJEKA Utakmica 21. kola Superlige odbojkaša: Rijeka – Varaždin 1:3 (15:25, 25:18, 22:25, 17:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Perajica i Ivković (Split).

RIJEKA: Pavlović 8, Stanić 9, Čekada, Čargonja 4, Marković 8, Maglica 2, Lasić 4, Banko (L), Banović, Markovski (L), Mičetić, Dukić 15, Babić 1, Žeželić.

VARAŽDIN: Mišlov Ličina 5, Brčić 6, Somođi, Brandić 1, Oršolić 25, Čilaš, Vojak 15, Silić 11, Nevžala (L), Ivić (L), Stanić 7.

Odbojkaši Rijeke ipak nisu uspjeli nastaviti svoj pobjednički niz i ostvariti šestu uzastopnu pobjedu u pretposljednjoj utakmici ove sezone. Varaždinci su nakon 99 minuta čiste igre s Trsata odnijeli bodove koji su ih uveli u doigravanje.

Riječani su su svoje šanse prokockali u prijelomnom trećem setu kada su dostigli gostujuću prednost (18:18), a onda je došlo do izražaja pregršt igračkog iskustva u varaždinskim redovima. Tračak nade ukazao se i u četvrtom setu, Riječani su poveli 9:8, no nekoliko slabijih reakcija na prijemu vrlo brzo su odveli utakmicu u izvjesne vode.