top of page

Odbojkaši Rijeke izgubili u petom setu i ostali nadomak velikog preokreta u Nedelišću

Portal Novi list

Maurizio Banko/Foto Arhiva NL

Riječanima osim boda kao utjeha može poslužiti saznanje da su odigrali više nego ravnopravnu utakmicu protiv ekipe iz gornjeg doma Superlige

NEDELIŠĆE Utakmica 6. kola Superlige odbojkaša: Centrometal – Rijeka 3:2 (25:23, 27:25, 19:25, 13:25, 15:13). Dvorana NCG Aton. Gledatelja: 100. Suci: Raca i Humski.

CENTROMETAL: Šućur, Marciuš (L), H. Novak, Jengić, I. Novak, Vuk (L), Martinko, Lučić, Mišura, Juras, Zelenika.

RIJEKA: Pavlović, Stanić, Lešić (L), Maglica, Banko, Dukić, Donevski, Marković, Lasić, Banović, Markovski (L), Mičetić, Žeželić.

Odbojkaši Rijeke ipak nisu nakon gotovo dva sata čiste igre uspjeli doći do druge ovosezonske pobjede i to na tradicionalno neugodnom gostovanju u Nedelišću. Odbojkaši Centrometala godinama su važili za svojevrsnu “crnu mačku” puno jačih sastava Riječana od aktualnog. Ovoga puta ekipa trenera Velimira Liverića stigla je u Nedelišće u ulozi autsajdera i umalo režirala veliki preokret. Riječani su nadoknadili dva seta zaostatka, odigrali sjajan treći (vodili su od početka do kraja) i još bolji četvrti set (poveli su 13:1!) set, a onda su posrnuli u ključnom petom setu.

Domaći odbojkaški poveli su 6:3 i 9:3, gostujuća klupa pozvala minutu odmora nakon čega se polako počela topiti prednost Centrometala. Vrlo brzo semafor je pokazao 12:12, poveli su Riječani 12:13, ali umjesto još jednog preokreta uslijedilo je slavlje domaćih igrača. Odlučile su na kraju nijanse, jedna, dvije lopte. Riječanima osim boda kao utjeha može poslužiti saznanje da su odigrali više nego ravnopravnu utakmicu protiv ekipe iz gornjeg doma Superlige. Ako sastavi trenera Velimira Liverića bude u stanju ponoviti ovu partiju idućega vikenda protiv Zadrana sva tri boda će ostati na parketu Dvorane mladosti.

Ostali rezultati 6. kola: Mursa – Gorica 3:0, Ribola Kaštela – Split 3:1, Zadar – Sisak 2:3, Rovinj – Mladost odg., Marsonia – Kitro danas 17.30.

Poredak: Mursa 18, Mladost 15, Ribola Kaštela 15, Kitro Varaždin 12, Centrometal 11, Sisak 8, Split 6, Rovinj 6, Rijeka 4, Marsonia 3, Zadar 1, Gorica bez bodova.