top of page

Rijeka preuzela treće mjesto

Odbojkaši Rijeke uspjeli su na gostujućem terenu svladati ekipu MOK Murse-Osijek vrlo uvjerljivim rezultatom 3-0 (25-22 25-18 25-16) i tako napraviti veliki iskorak prema trećem mjestu.

Utakmica je krenula vrlo žustro, a već na samome početku susreta Mursa je povela sa čak 4-0 i na prvi mah se činilo kako će Riječani biti bez šansi. No, Riječani pod vodstvom trenera Liverića iz utakmice u utakmicu napreduju i odmah su pokazali zube. Vrlo brzo su vratili zaostatak, a zatim i poveli te osvojili prvi set rezultatom 25-22. Drugi set je tek na početku bio izjednačen, ali Riječani su se ubrzo odvojili i glatko uzeli i drugu dionicu rezultatom 25-18. Treći set je bio jednosmjerna ulica u kojoj su Riječani odmah na početku stvorili prednost od čak desetak poena razlike i pitanje pobjednika je bilo riješeno već nakon sat i 16 minuta igre. - Očekivali smo vrlo tešku utakmicu, budući da znamo da Osijek ima dobru momčad i može odigrati jako dobro kada se razigraju. Cilj je bio odigrati što kvalitetnije i ako je moguće uzeti sva 3 boda kako bismo i dalje bili u igri za 3. mjesto. Maksimalno smo se pripremili i jako sam zadovoljan našom igrom te se nadam da ćemo u srijedu pokazati još jednom kvalitetu. Priznajem da nam je pomogla trenutna situacija u njihovom klubu, naime libero im je bio ozlijeđen te nisu mogli pokazati svoj maksimum. Svejedno nećemo olako shvatiti uzvratnu utakmicu i nadamo se ponovnoj pobjedi na Trsatu – prokomentirao nam je utakmicu jedan od najboljih igrača u riječkim redovima Danijel Jurišić. Odbojkaši Murse cijeli su dio sezone držali sigurno treće mjesto, ali kiks na domaćem terenu protiv izravnog konkurenta vjerojatno će ih koštati trećega mjesta. Uzvrat je već za dva dana u Rijeci i bit će zanimljivo vidjeti kako će se situacija odviti u srijedu s početkom u 20:00 sati.