top of page

Odbojkaši Rijeke nakon više od dva sata priznali poraz Zagrepčanima

RIJEKA Utakmica 8. kola Superlige odbojkaša, prva skupina: Rijeka – Mladost 2:3 (21:25, 25:21, 25:27, 25:22, 25:19). Dvorana mladosti. Gledatelja: 600. Suci: Tota i Stipaničev Matečić (oboje Rijeka). Delegat: Maksimovski (Križišće).

RIJEKA: Pavlović, Ličina 3, Jurišić 16, Osojnak 21, Čule 3, Đorđević 12, L. Lasić 10, Banko, D. Lasić 1, Janjanin, Smiljanić (L), Jurčević (L).

MLADOST: Kos (L), Sabljak 16, Nikačević 1, Bakonji, Sedlaček 18, Mrakužić (L), Strahija 1, Vujović, Prlić 15, Marelić 12, Brčić, Dukić 14.

Napad poeni: Rijeka 51, Mladost 50. Blok poeni: Rijeka 5, Mladost 21. Servis poeni: Rijeka 9, Mladost 5. Servis greške: Rijeka 19, Mladost 23. Neforsirane greške: Rijeka 12, Mladost 13.

Tek nakon nešto više od dva sata igre odbojkaši Rijeke priznali su na Trsatu poraz odbojkašima zagrebačke Mladosti. Šestotinjak gledatelja imalo je priliku vidjeti jednu od najboljih partija Riječana posljednjih godina, definitivno najbolju protiv Mladosti i na kraju ovacijama ispratilo odbojkaše Velimira Liverića, koji su za uloženi trud, htijenje i srčanost nagrađeni bodom (puno će im značiti u borbi za treće mjesto) i ispraćeni ovacijama.

Da će potpuna senzacija izostati postalo je jasno kada su Riječani u posljednjoj dionici zaredali s nekoliko pogrešaka (pecanja) i dopustili gostima da se odvoje. Kvalitetna zagrebačka momčad takav rasplet jednostavno je znala iskoristiti. Utakmica je okončana dvama blokovima Matije Sabljaka, a upravo je blok jedini i isključivi razlog pobjede gostiju. Čak 21 poen osvojili su Zagrepčani blokom, u prvom setu šest blokova odličnog Opatijca Sandra Dukića (Riječani su vodili 15:10) donijeli su gostima vodstvo, u trećem setu jedan blok Krešimira Prlića donio je prednost (19:21) s kojom se bilo teško hrvati. Bez obzira što su Riječani uspjeli izjednačiti (24:24) i spasiti dvije set lopte. U drugom i trećem setu Riječani su apsolutno parirali Zagrepčanima, sjajnom igrom gradili prednost i bez imalo respekta je održavali.

U domaćim redovima apsolutno prvo ime bio je ljevoruki Luka Osojnak, njegovi su servisi napravili pravi mali dar-mar u redovima gostiju, na smeču je gotovo pa bio nerješiva enigma. Riječani su odlično primali servis, odlično servirali, do petog seta vrlo malo griješili, atraktivno i požrtvovno branili polje. I zaslužili su ovacije u finišu utakmice.